NLP Practitioner Kursu

NLP Practitioner Kursu: NLP baştan sona pozitif bir düşünce tarzıdır. Bazı kişiler geçmişteki kötü deneyimlere takılarak yaşamlarına devam ederler; bazılarıysa gelecek kaygıları eşliğinde mutsuz bir yaşam sürer. NLP, bireye geçmişten dersler çıkartarak içerisinde bulunduğu zamana odaklanmayı ve geleceği doğru bir şekilde planlamayı öğreten bir bilimdir. NLP`nin geçmişteki kötü deneyimleri temizleme teknikleri ile kişiler geçmişteki kötü olayların etkisinden kurtulup, hedef belirleme tekniklerinin uygulanması ve öğretilmesiyle de bir misyon ve vizyon belirleyerek geleceğe umut dolu gözlerle bakarlar. Bu sayede de günlük yaşamlarını daha pozitif bir şekilde yaşama şansına sahip olurlar.

NLP mevcut duygu ve düşüncelerimizi, bizi daha iyi bir duruma getirecek biçimde kullanmanın çeşitli yollarını gösterirken, iç ve dış iletişimimizin ne şekilde olması gerektiğini de aktarır. Son zamanlarda NLP Teknikleri ile satış ve pazarlama alanında birçok yeniliğe imza atılmıştır. NLP`nin çok sayıda farklı kullanım alanları vardır. Bu alanlardan bazıları eğitim, aile içi iletişim, sağlık, iş dünyası, terapi, spor ve bireysel danışmanlık olarak sıralanabilir. Yani yaşamın aklınıza gelebilecek her alanı içerisinde NLP`yi aktif olarak kullanabiliriz. İstenildiği anda davranış değişikliği yapabilmeyi, problemleri meydana getiren sebepleri fark ederek kalıcı çözümler üretmeyi sağlar.

NLP (Neuro Linguistic Programming-Sinir Dili Programlaması) öğrenme-öğretme tekniği olarak yeni çağın dinamiklerini içerisinde barındıran aktif, uygulanabilir, yüksek başarılar sağlayabilir, sonuç alınabilir bir eğitim programıdır. NLP, dünya üzerindeki birçok saygın üniversitede, çok sayıda Enstitü’de uzmanlar yetiştiren, üzerinde akademik anlamda araştırmalar yapılan, eğitim sistemlerinde performans arttırıcı bir teknik olarak davranış değişikliği yaratan ve bu anlamda saygı gören bilimsel bir yöntemdir.

Program İçeriği:

-NLP’nin prensipleri

-Zihnin çalışma biçimi

-Bilinç altının gücü: Bilinçaltını tanımak, kendi içsel gücümüzü aktif olarak kullanmamızı sağlar.

-Zihni doğru bir biçimde kullanmak ve yönetmek, -Geçmiş hayatımızın olumsuz deneyimlerini silmek,

-İstenmeyen durumları kendimizden uzaklaştırmak

-Doğru odaklanarak arzulanan doğru sonuçlara ulaşmak

-İletişim kanalları: Farklı kanallarda, iletişim şeklinde olan insanlarla iletişim

-Hoşlanılmayan sonuçları neden yaşarız, ne şekilde aşarız?

-Kendimizi nasıl iyi yönde programlar ve istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz?

-Grup dinamiği ve beklentilere göre, gereksinimlere yönelik pratik içeren uygulamalı çalışmalar.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz. NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp practitioner nedir - nlp practitioner - nlp - nlp nedir.nlp practitioner kursu -

Yorumlar