NLP ve Liderlik

Kendi kendinizin lideri olmayı başardığınızda, yaşamınızın sorumluluklarını üstlendiğinizde ve başkalarını suçlamayı bıraktığınızda 'başarılı' bir insan olacaksınız ve bunu herkes görecek ve takdir edecektir. Niçin bir Lidere ihtiyaç duyulur? Çünkü o sizin için neyin önemli olduğunu görür. Bu tutkunuzu başkalarıyla paylaşmanızı sağlar. Liderlik yaşamın doğal bir parçasıdır. Öğrenilebilen bir beceridir. Doğuştan getirdiğimiz Sihirli bir özellik değildir, çağdaş iş dünyasının temeli olan bir beceridir. NLP Liderlik ile ilgili yolculuğunuz 'kendi liderlik üslubunuzu' geliştirmenizle başlayacak. Yöneticiliğin ötesine geçip 'İlham Verici' olacaksınız. Yüksek performansınızla ve yenilikçi üslubunuzla iş dünyasında farklılık yaratacaksınız. Etkilemenin ötesine geçerek 'seçenekleri' arttıracaksınız. Vizyon ve değerlerinizi başkalarıyla paylaşarak onları motive edeceksiniz. O-toritenin ötesine geçerek 'Güven Verici' olacaksınız.

NLP size doğal bir güçlülük duygusu kazandıracak. Ve bu güçlülük duygusu dışsal kaynaklardan değil fakat içinizden, kim ve ne olduğunuzdan kaynaklanacak. Siz kendi kendinizi Lider yapamazsınız. Kendinden menkul bir Liderlik kolayca şarlatanlığa ve soytarılığa (Bogus Masters) dönüşebilir. Başkaları sizi bir Lider yapar. NLP Liderlik konusu size hem kendi kendinizin lideri olmanızı sağlayacak hem de başkaları için bir lider yapacak 'ilkeleri', 'inançları' ve 'aksiyonları' tanıtacaktır. Size ihtiyacını duyduğunuz becerileri kazandıracak uygulamalar sunacaktır.

NLP size:

a.  Kendi Liderlik Üslubunuzu nasıl geliştirip kullanabileceğinizi,

b.  Nasıl Paylaşılan bir Vizyon yaratabileceğinizi,

c.  Stratejik Düşünmeyi nasıl kullanabileceğinizi,

d.  insanlarda nasıl Güven Duygusu yaratabileceğinizi,

e.  Değişmeye karşı direncin ve ilerlemeye karşı isteksizliğin üstesinden nasıl gelebileceğinizi gösterecek.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama - nlp izmir - izmir nlp -

Yorumlar