NLP Teknikleri Ve Uyum

NLP, uyumu insanlar arasındaki ilişkilerin temel yapı taşı olarak tanımlar. Öğrenilerek kazanılan her beceride olduğu gibi uyum da öğrenilebilen, geliştirilebilen, ustalık kazanılabilen bir beceri türüdür. NLP biliminde uyum olarak nitelendirilen kavram iletişimin temel yapı taşıdır. Uyum, karşımızdaki kişinin dikkatini çekebilme ve güven duygusu oluşturabilme yeteneğidir. Uyum karşılıklı iletişimin en önemli unsurudur. Uyum yoksa, yaşam kelimenin tam anlamıyla yürümez, akıp gitmez. Uyum kurmadığımız takdirde iletişim olmaz. Uyum olmadan iş yaşamımız çekilmez bir hal almaktadır. Patronunuz katlanılmaz biri, iş arkadaşlarınız anlayışsız bireyler olur. Müşterileriniz sizinle iş yapmak istemez. Uyum olmadan evlilik hayatınız yürümez. Eşinizi katlanılmaz bir insan olarak karşınızda bulursunuz. Paylaşma kelimesinin ne anlama geldiğini bile bilmezsiniz.

Yaşamın size sürekli olarak limon sunduğunu düşünürsünüz. İletişim kurma becerisinden yoksun olan kişi limonata yapmayı da bilemez. Günlük hayat içerisinde çoğumuzun ilk anda kanının ısındığı şahıslar mutlaka olmuştur. Bir bakış, bir dokunuş, bir söz, bir davranış bir anda iki kişiyi birbirine yaklaştırabilir. Özel hayatımızda sevdiğimiz kişilerle görüşürüz, sevmediğimiz kişilerden uzak durmaya çalışırız ya da zorunlu durumlarda kısa süreler için bu kişilerin varlığına katlanmak durumunda kalırız. Fakat iş yaşamımız içerisinde böyle bir lüksümüz yoktur. Satış yapmak istiyorsak her zaman için müşteri ile uyumlu olmamız gerekir. Huzurlu bir çalışma ortamı için iş arkadaşlarınızla uyumlu olarak hareket etmeniz önemlidir. Peki o zaman, bazı insanlarla doğal bir şekilde yani çaba sarfetmeksizin yakaladığımız uyumu, gerektiği yer ve zamanda bilinçli olarak her insanla kurmamız mümkün olabilir mi? Bunun şu ana kadar öğrenmediğimiz bir yolu, bir metodu var mı? Uyum kurmak sonradan kazanılabilen bir yetenek mi?

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz. NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama - nlp izmir - izmir nlp -

Yorumlar