NLP Teknikleri

Nlp, bireyi mükemmelliğe ulaştırmayı hedefleyen bir düşünme ve davranış biçimidir. Dünyadan gelen uyaranları beş duyumuzla nasıl bir filtreden geçirerek algıladığımız ve anlam verdiğimiz, kendi iç dünyamızla ve çevremizle kurduğumuz iletişim, bizim başarılı ve mutlu bir yaşam sürmemizde en büyük etken olan inanç ve değerlerimiz ele aldığı başlıca konulardır. Tüm yaşantımızı sabote eden bilinçaltımızdaki olumsuz inanç kalıplarını silerek, bunların yerine bizi destekleyici olumlu ve güçlü inançları yerleştirmekte bu sayede hayatımızı kolaylaştırmaktadır. Diğer kişisel gelişim metodlarına göre fark yaratan özelliği, size ne yapmanız gerektiğini söylemekten ziyade neyi nasıl yapmanız gerektiği üzerinde durması, hedeflerinize ve hayal ettiğiniz bir yaşama kavuşmanız için etkili yöntemler sunmasıdır. Öğrettiği bu yöntemler, yaşamınız içerisinde kendi kendinize kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemlerdir.

Nlp; farkındalığımızı yükseltmekte, içsel kaynaklarımızın farkına varmamızı ve bu kaynakları isteklerimiz doğrultusunda nasıl kullanabileceğimizi öğretmektedir. Ayrıca beynimizin sağ ve sol loblarının dengeli ve uyum için çalışması ile yaratıcılığımız güçlenmektedir. NLP varsayımlarına göre insanların tam ve doğru olarak, yani salt anlamdaki, gerçeği bilmesi olanaksızdır. Bu durumda hedeflenen, ”doğru harita”yı meydana getirmek değil, sistem yaklaşımına uygun olarak en ”zengin harita”yı oluşturmaktır. Bir problem karşısında ne kadar çok davranış alternatifi bulunuyorsa başarı şansı da bu çeşitlilikle doğru orantılı olarak artar. Mükemmelliğe ulaşmış kişiler, çok çeşitli bir takım bakış açıları ve çok miktarda davranış seçenekleri içeren haritalara sahip olan kişilerdir.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz. NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP Practitioner  eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki NLP Practitioner  eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp - nlp eğitimi - nlp eğitimleri - nöro linguistik programlama - antalya nlp - nlp antalya - antalya nlp eğitimleri -

Yorumlar