Nlp

NLP düşünce sistemi kuşkusuz sadece iş hayatında değil, kişinin aile yaşantısı gibi çok değerli olan özel alanlarda da muazzam bir katkı sağlamaktadır. NLP eğitimi ile geliştirdiği yeni düşünce yapısı kişinin, karşısındaki insanları çok daha pozitif yönde etkileyerek, doğru anlaşılmasını da sağlamaktadır.

NLP; önce insanın doğal olarak neler yaptığına bakar, bunu tanımlar, nasıl yaptığını ortaya çıkarır ve sonra yaşamının her alanında yapabileceği tercihleri ona sunar. Bir bakıma onun yaşama sahasını genişletir. Davranışlarınızdaki kalıpları ve alışkanlıkları tanımaya başladığımızda, yaşamınıza nelerin yardımcı olacağını, nelerin olamayacağını görmeye başlarsınız. 

NLP sizin bir nehir gibi büyük okyanuslara akabilmenizi sağlar.İnsanların zihinlerini değiştirerek yaşamlarını değiştirebileceklerinin keşfedilmesidir. 1970′lerin başında bir matematikçi, psikoterapist ve bilgisayar uzmanı olan Richard Bandler ile bir dil bilimci olan John Grinder’in üç psikoterapisti modellemesiyle ortaya çıkmıştır. Buradan da anlaşıldığı gibi NLP’nin ortaya çıkışı mükemmelliğin modellenmesiyle olmuştur. Bu sebeple NLP’yi “Kişisel mükemmelliğin bilim ve sanatı” diye tanımlayabiliriz.

NLP, doğru davranışlar ile kişisel başarı ve mutluluğun yakalanabilmesi için önce kişinin daha önce yaptığı hatalı davranışlara neden olan düşüncelerinde revizyona gitmesi gerektiğini savunur. Başarısız sonuçlar elde etmesini sağlayan temel etken; kişinin düşünce yapısından kaynaklanan, her denemesinde olumsuz sonuçlar almasına neden olan yanlış yöntemler bütünüdür.

 NLP eğitimi içinde öğreneceğiniz bilgi ve teknikler sayesinde bu sorunlar kolaylıkla aşılabilir.
NLP; insanların zannettiği gibi kişinin kariyerinde üst noktalara gelmesi için mucizeyi yöntemler gösteren bir öğreti değil, tamamen kişinin yaşadığı dünyayı algılayış biçiminin geliştirilmesini inceleyen bir alandır. İnsanların yaşadığı evreni algılamasını sağlayan 5 duyu organı, kişinin beynindeki “algısal gerçekliğin” oluşmasını sağlar.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz. 

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayıtıklayabilirsiniz.

Antalya’daki NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayıtıklayabilirsiniz.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :nlp teknikleri - nlp nedir - kişisel gelişim - oğuz saygın - nlp ne demek - nlp kitapları - nil gün - nlp ingilizce -

Yorumlar