Nasıl nlp uzmanı olunur

NLP’nin gelişiminde başka insanların da katkıları olmuştur. İlk çalışmalar davranışsal yaklaşım olarak tanımlanırken, son zamanlarda odak noktası davranışların ardında yatan kimlik, inançlar ve değerlere kaymıştır. Bilinçli ve bilinçdışı zihinler arasındaki ilişki ve dengenin anlaşılması son dönemlerdeki NLP eğitiminin merkezini oluşturmaktadır.

NLP Eğitimci eğitimi, eğitim yapmak isteyen, NLP yi öğretmek isteyen yada herhangi bir tarzda sunum yapmak isteyen kişilerin sihirli bir şekilde katılımcıları hem bilinçli hem de bilinçdışı düzeyde nasıl etkileyebilecekleri ve eğitim verecekleri üzerinedir. Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katımcılarımıza MTI (Mind Training İnstitute) tarafından NLP Trainer sertifikası verilecektir.

NLP Avrupa'nın birçok ülkesinde kurumlar tarafından geçerli terapi ve danışmanlık yöntemi olarak tanınır ve üniversitelerde NLP alanında bilimsel araştırmalar yürütülür. Bence bu, zaman içerisinde NLP nin sağlıklı ve bilimsel gelişiminin güzel bir göstergesidir ve bunda çatı kuruluşlarının yüksek eğitim kriterlerinin ve kalite denetiminin rolü büyüktür.

Kendini daha iyi ve daha güçlü hissetmesini sağlayacak bu özel hareketleri yaptığında, ağırlığı kaldırması daha rahat olmaktadır. Bu özel hislerini halteri kaldırmadan önce (daha önceki yaşadığı kalitede) yaşayamayınca ise, ağırlığı kaldırması mümkün olmamaktadır.

NLP, insanların tüm davranışlarındaki yapının keşfi yöntemidir. Bu bir kasanın şifresini bilmek gibi bir şeydir. Ve şifre çözülünce, o hareketi yapan kişinin başarısının tüm yapısı gözler önüne serilmiş olur. Size düşen sadece ortadaki kare kare davranış ve düşünce kalıplarını alıp, bunları kendinize uygulamanızdır.

Nlp algınızı kuvvetlendirir. Bütün bunları bir başka birisi istediği için değil, sizin kendi hedefinizi daha kolay ve daha rahat bir şekilde gerçekleştirmeniz için yapar. Yani NLP, aslında yürüyeceğiniz yoldaki yaşam kılavuzunuzdur. Yolunuzu seçmek ve yürümek ise size kalmıştır.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz. 

NLP eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki NLP eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayıtıklayabilirsiniz.

Antalya’daki NLP eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayıtıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : nlp nedir - nlp uzmanı nedir - nlp eğitimi - kişisel gelişim uzmanı nasıl olunur - nlp uzmanı mustafa kılınç - nlp teknikleri -

Yorumlar